دورهاتو

خرید خودرو فروش خودرو

دورهاتو

خرید خودرو فروش خودرو

  • ۰
  • ۰

گزارش سایت دورهاتو به نقل از دنیای اقتصاد، بعد از گذشت ماه ها از افزایش قیمت خودرو و بی ثباتی آن در بازار خرید خودرو و فروش خودرو ، در هفته ی گذشته شاهد روند کاهشی قیمت خودرو بودیم. به طوری که قیمت برخی از خودرو ها تا 5 میلیون تومان افت قیمت داشته است. علت این امر متغییر های مختلفی را در بر می گیرد که یکی از آنها تکمیل شدن خودرو های ناقص و عرضه آن به بازار خرید خودرو و فروش خودرو بوده است. با این حال رکود قابل توجهی در بازار حاکم شده و مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار خرید خودرو و فروش خودرو هستند. 

متغیر نخست کاهش قیمت خودرو

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، یکی از متغیرهای کاهش قیمت خودرو تکمیل خودرو های ناقص و عرضه بیشتر خودرو به بازار خرید خودرو بوده است که توانسته است بر هیجانات قیمتی موثر واقع شود. به طور مثال کاهش قیمت در محصولات ایران خودرو اتفاق افتاده است چرا که خودرو های ناقص خود را تکمیل و وارد بازار خرید خودرو و فروش خودرو کرده است. در حالی که شرکت سایپا به علت عرضه نکردن خودرو ، کاهش قیمت در محصولات خود نداشته است. از دیگر دلایل کاهش قیمت خودرو به گفته موتمنی ورود برخی از سازمان های نظارتی بوده است. همچنین وی اظهار داشت در صورت ادامه پیدا کردن عرضه خودرو تا ماه آینده به قیمت هایی که در دی ماه سال 97 داشتیم، خواهیم رسید. 

متغییر دوم کاهش قیمت خودرو

با کاهش نرخ ارز در دو هفته گذشته، شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار خرید خودرو و فروش خودرو بودیم. همزمان با کاهش قیمت نرخ ارز، قیمت خودرو های ایران خودرو و برخی از خودرو های وارداتی نیز کاهش یافت؛ به طوری که بسیاری از فعالان اظهار کردند که حباب بازار وارداتی ها به مقدار قابل توجهی تخلیه شده است. با عرضه خودرو به بازار خرید خودر و فروش خودرو و کاهش قیمت خودرو این بازار برای دلالان جذابیت خود را از دست داده است. از این رو شاهد واسطه گری کمتری در معاملات خودرو هستیم. با ادامه روال فعلی حباب قیمت خودرو بیشتر شکسته خواهد شد و بازار به حالت سابق برخواهد گشت.