دورهاتو

خرید خودرو فروش خودرو

دورهاتو

خرید خودرو فروش خودرو

  • ۰
  • ۰

سایت دورهاتو به گزارش دنیای اقتصاد، در روزهای اخیر، بازار خرید خودرو و فروش خودرو به حالت ثبات در آمده است. دو دلیل عمده‫ی آن می‫تواند ثبات قیمت سکه و ارز و همچنین تکمیل خودروهای ناقص و عرضه‫ی آن به بازار فروش خودرو باشد. اما در طی هفته گذشته با اعلام افزایش قیمت خودرو که توسط ایران خودرو تکذیب شد، قیمت خودرو در بازار خرید خودرو صعودی شد. در پی کارشناسی های انجام شده از اردیبهشت امسال، برخی از دلایل افزایش قیمت خودرو شناسایی شده است.

سایت های آگهی پذیرنده 

به بیان وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از دلایل ایجاد مشکل در قیمت خودرو وجود سایت های پذیرنده آگهی خودرو بود. به همین علت به دستور این وزارتخانه، این سایت ها فعالیت خود را محدود کردند. اما بعد از چند ماه دوباره فعالیت خود را از سر گرفتند و با وجود ثبات ارز و عرضه خودرو ، بازار خرید خودرو و فروش خودرو روزهای آرامی را پشت سر می‫گذارد. این امر نشان می‫دهد سایت های آگهی تاثیری روی قیمت بازار ندارد. تداوم گذاشتن قیمت خودرو در سایت‫های آگهی پذیرنده باید با نظارت صورت پذیرد تا دلالان نتوانند از آن  سوء استفاده نمایند. 

تاثیرگذارترین عامل قیمت خودرو

در این راستا، مشخص شد تأثیرگذارترین عامل تغییرات قیمت خودرو، عرضه خودرو در بازار فروش خودرو است. این امر نیازمند برنامه ریزی خودروسازان جهت عرضه خودرو به بازار خرید خودرو است. همچنین  نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز می تواند به ثبات قیمت خودرو کمک کند. با وجود ثبات موجود در دو هفته اخیر، شاهد رکود در بازار خرید و فروش خودرو هستیم. زیرا افراد به علت بلاتکلیفی قیمت خودرو حاضر به معامله نیستند.